Yeni Sezon Avize Modelleri

Özenle tasarladığımız odalarımıza ışık tutan, farklı renk ve modelleriyle gerçek anlamda gözlerimizi kamaştıran avizelerimiz; bizler için seçmesi zor olduğu gibi bir o kadar da keyif vericidir

  • 04 Haziran 2016
  • 7.181 kez görüntülendi.

RENKLİ AVİZE TASARIMLARI

Özenle tasarladığımız odalarımıza ışık tutan, farklı renk ve modelleriyle gerçek anlamda gözlerimizi kamaştıran avizelerimiz; bizler için seçmesi zor olduğu gibi bir o kadar da keyif vericidir. Avizeler ev tasarımında genellikle en son seçilen demirbaşlardandır. Öncelikli olarak koltuk takımı, masa takımı, konsol ve perde gibi ürünlere karar verildikten sonra seçilen avizeler ne kadar güzel ve etkileyici olursa, yansıttıkları ışık da o kadar göz alıcı olacaktır.

AVİZE SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Avize seçiminde odanın ambiyansı ve tasarımı açısından dikkat etmemiz gereken bir kaç önemli nokta vardır. Öncelikle evinizde tam bir bütünlük yakalamak amacıyla tüm odalara aynı avizeyi seçmek gibi bir hata yapmamalısınız. Örneğin salona seçtiğiniz avizeyle antreye seçtiğiniz ya da çocuk odasına seçtiğiniz avizeyle mutfağa seçtiğiniz avize tabi ki aynı uyum ve düzeni oluşturmaz. Tüm odaların tasarımına, büyüklüğüne ve özel havasına göre ayrı avizeler seçmelisiniz. Odaların tasarımı aynı olmadığı gibi her odanın yapısı ve büyüklüğü de aynı değildir.

İkinci olarak avizelerinizin üzerinde ek olarak bir süs, aksesuar, taş gibi çeşitli malzemeler varsa bunların sağlam bir şekilde sabitlenmesini ve yaşanacak tehlikelerin önlenmesi gerekiyor. Özellikle çocuk odalarında ve ranza olan odalar da çocuklar avizeye yetişebileceği için bu noktada daha da dikkatli olmalısınız.

Son olarak, avizenizin uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını istiyorsanız kaplamanın bulunduğu yerler çelik ve paslanmaz malzemeden seçilmelidir.

RENKLİ AVİZE TRENDLERİ

Odalarınızın genel havası modern, renkli, cıvıl cıvıl ve sıradanlıktan uzaksa çok şanslısınız demektir. Bu durumda renkli avize seçme şansınız oldukça yüksek. Geçmişte tasarlanan klasik ve sıradan odalardan uzak günümüz trendlerine uyumlu bir eviniz varsa avize seçenekleriniz de oldukça fazla görünüyor.

Renkli avizeler odanıza canlılık ve dinamik bir hava kattığı gibi, yansıyan ışığın da daha aydınlık ve ferah bir ortam oluşturmasını sağlar. Bu avizeler sadece spor şık tasarımlardan değil, gayet süslü, gösterişli ve göz alıcı modellerden de oluşmaktadır.

Çocuk odaları için bir kaç renkli balonun birleşimini yansıtan avize modellerini tercih edebileceğiniz gibi, mutfaklarda renkli şemsiye modellerini andıran, salonlarda ise sallantılı renkli taşlardan oluşan avizelerle evlerinizin havasını değiştirebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ