Yemek Takımı Önerileri

Sofralarınıza göz kamaştırıcı bir görünüm katmak istiyorsanız, artık işiniz çok daha kolay. En lezzetli yemekleri birbirinden hoş yemek takımlarıyla taçlandırabilirsiniz.

  • 28 Mayıs 2016
  • 7.849 kez görüntülendi.

YEMEK TAKIMI ÖNERİLERİ

Sofralarınıza göz kamaştırıcı bir görünüm katmak istiyorsanız, artık işiniz çok daha kolay. En lezzetli yemekleri birbirinden hoş yemek takımlarıyla taçlandırabilirsiniz. Hanımların misafirler için hazırladığı özel yemekler, şüphesiz ki çok şık bir sofrayı hak eder. Gerçek bir görsel şölen sunmak ve yemeklerinizden önce göze hitap etmek istiyorsanız yemek takımı seçiminizi büyük bir dikkat ve özenle gerçekleştirmelisiniz. Hem kendinizi hem de misafirlerinizi şımartmanın en iyi yolu kuşkusuz sofraların zarafetidir.

YEMEK TAKIMI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sunumlarınızda böylesine önemli bir rol sahibi olan yemek takımları doğru ya da yanlış seçimlerle, büyük bir ihtişam ya da büyük bir fiyasko ile sonlanabilir. Özellikle çeyizlerde yer alan yemek takımları uzun süreli kullanılacağı için uzun araştırmalar sonunda seçim yapılmalıdır.

Yemek takımı seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken nokta; set içinde yer alan parça sayısıdır. Her ne kadar bu takımlar alışılagelmiş standart parçaları barındırsa da; fincan takımları, salata tabakları ve servis tabaklarında farlılık gösterebiliyorlar. Yemek takımları genellikle 6, 12 ve 24 kişilik olmak üzere kullanıma göre değişebilir. Seçimlerinizi yaparken kaç kişilik olduğuna ve içerisindeki parça sayısına dikkat ederseniz, satın aldıktan sonra sorun yaşamazsınız.

Seçimlerinizi yaparken, ürünlerin yıkama talimatlarını da öğrenmeniz gerekir. Bulaşık makinesinde yıkanmayan bir ürün satın aldığınızda, ilk kullanımlarda he ne kadar elle yıkayabileceğinizi düşünseniz de daha sonra bu durum sizi bir hayli yoracaktır.

Eğer bulaşık makinesinde yıkanan ürünler tercih edecekseniz, bu noktada tabakların kare yada yuvarlak şekle sahip olması büyük önem taşır. Kare takımlar kullanım açısından daha zorlayıcı ve hasar verici olabilir. Kare takımların keskin köşeleri makinede zarar görebilirken, yuvarlak takımlar hem boyut olarak daha rahat sığar hem de köşelerinden zarar görme ihtimali ortadan kalkar.

Yuvarlak modeller bulaşık makinesinde kolaylık dağladıkları gibi, masada da daha az alan kaplayarak tüm parçaları sergileyebilmenizi sağlar.

Tüm bu fonksiyonel özellikleri dikkat aldıktan sonra sıra, zevkimize ve trend tasarımlara göre seçim yapmaya geliyor. Yemek takımlarını uzun ömürlü kullanmak için, sunum yapmaktan sıkılmayacağımız, klasik ve bir o kadar da göz alıcı modeller kullanabiliriz.

YENİ SEZON YEMEK TAKIMI TRENDLERİ

Bu yılın trend yemek takımlarında genellikle zarif desenler ve estetik dokunuşlara yer vererek, misafirlerimizde baş döndürücü bir etki yaratabiliyoruz. Tabakların kenarlarına işlenen çiçek desenleriyle göz alıcı bir etki yaratırken, uyumlu ve tamamlayıcı parçalarla sofralarda bir bütünlük oluşturabiliriz. Ayrıca daha sade tasarımlar tercih edenler için altın fileli yemek takımları da sofraların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Bu yazımızda sizler için yemek takımı modelleri önerilerimizi galeri olarak tanıtım amaçlı derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ