Yemek Odası Modelleri

  • 01 Şubat 2015
  • 2.902 kez görüntülendi.

Yemek Odası Modelleri

Ailelerin bir araya geldiği en önemli mekanlardan yemek odası modelleri, konfor ve şık tasarım bir araya geldiğinde, hoş mekanlar ortaya çıkartıyor.

Rahat ama Şık Modeller
Yemek odası dekorasyonunda konfor her zaman ön plandadır. Yemek sandalyelerinin rahat, yemek masasının işlevsel olması beklenir. Yemek odası modellerinde bu sebeple ahşap tan kolay kolay vazgeçilmez. Sağlam ve dayanıklı ahşap klasik modeller, yastıklarla renklendirildiğinde yemek odası dekorunu hareketlendirir. Yemek odalarında kırmızı ya da turuncuyu kullanmak her zaman hoş bir etki yaratır. Sade ve açık renk salonda, kırmızı yastıkları ile masif bir yemek odası takımı harika duracaktır.

Aydınlatma Elamanı Aksesuar Olarak Kullanılabilir
Yemek odası dekorasyonunda aydınlatma elemanı da önemlidir. Dar odalarda aydınlatma ayna sporları ile sağlanabilir. Daha geniş mekanlarda son yılların gözdesi, yer lambaları ya da lambaderler dekoratif birer öğe olarak tercih edilebilir. Ayrıca yemek odası mobilyalarına uygun tavan aydınlatmaları mekanda çok hoş bir atmosfer yaratır. Değişik tasarımlı ve çarpıcı renkler kullanılan ledli sarkıt lambalar sade bir yemek odası takımının arasına renk katmak için, kullanılabilir.

Yemek Masası Örtüsü
Yemek odası modellerinin gösterişini arttırmak için bir zamanların trendler arasında yer alan dantel örtülerin, yeniden revaçta olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yemek masası üzerinde beyaz ve narin bir dantel örtü mekanda country etki yaratacaktır.

Yemek Odasında Ayna
Yemek Odası modellerinde duvarda ayna kullanımı hala revaçta. Ayna hem derinlik algısı ile ortamı daha ferah gösteriyor hem de sade, zarif tasarımlarıyla mekanı zenginleştiriyor. Bunun yanında duvarda ayna yerine dekoratif duvar tabakları ya da duvar tablolarının tercih edildiği de dikkat çekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ