Stor Perdeler

  • 11 Eylül 2014
  • 13.276 kez görüntülendi.

Stor perdeler ev dekorasyonunun her alanında kullanılmaktadır. Önceden stor perdeler banyo dekorasyonunda ve mutfak dekorasyonunda kullanılmaktaydı. Artık stor perdeler ev dekorasyonu olarak salonda da kullanılabilmektedir. Eski model güneşlik perdeler ile birlikte de oldukça uyum sağlayarak dekoratif bir görünüm ortaya sunmaktadır. Hatta stor perdelerin üstünde tül bile kullanılabilmektedir. Uygun mobilya kullanımları ile stor perdeler çok ilgi çekici hale gelebilmektedir. Stor perdeler mekanik bir sisteme bağlıdır. Bu sistem isteğe göre aynı zamanda elektronik olarak da üretilebilir.Stor perde; günümüzde sıklıkla tercih edilen perde çeşitlerinden birisidir. Bünyesinde bulunan bir mekanizma sayesinde, stor perde el ile manuel olarak ya da motor sayesinde uzaktan açılıp kapanabilir. Gelenekselleşmiş tül perdeye kıyasla daha çok işyerleri için uygun olduğu düşünülse de, stor perde kısıtlama olmaksızın her mekan için çok kullanışlı ve şıktır.

Tekstilde kullanılan kolanın, sanayide kullanılan formu olan apre ile sertleştirilen kumaş, bir rulo etrafına sarılarak mekanizma ile birleştirilir. Böylece stor perde ortaya çıkmış olur. Kullanılan apre sayesinde stor perdenin iç kısımlarına toz nufüz etmez. Bu da en zor temizlik işlerinden birisi olan perde temizliğini, oldukça kolaylaştırır. Yine de ben stor perde temizliği yapmak istiyorum diyorsanız, perdeyi düz bir alana sererek yıkayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken kumaş apre ile sertleştirildiği için kırılmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Stor perde bir çok çeşit malzeme ile yapılabilir. En çok tercih edilen stor perde kumaşları; polyester kumaş, pamuklu kumaş, keten kumaş ve şantug kumaştır. Kullanılan kumaşa ve diğer malzeme kalitesine göre değişen store perde fiyatları ortalama olarak metrekaresi 15 TL-50 TL arasında değişiklik göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ