Mutfak Perde Modelleri

Mutfak Perde Modelleri ile mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayın. Lüks mutfak modelleri için özel olarak tasarlanmış 2016 mutfak perde modelleri.

  • 22 Aralık 2015
  • 200.128 kez görüntülendi.

Mutfak Perde Modelleri

Mutfak perdesi modelleri, mutfak dekorasyonu için neredeyse ilk kural niteliğinde. 2016 mutfak perde modelleri genellikle krem ve beyaz renklerden oluşmasının yanı sıra, kırmızı, yeşil ve sarı gibi renklerle de mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı etkiye sahip.

2016 Yılının mutfak perdesi modellerinin arasında yine her zamanki gibi ilk sırada stor perde ve jaluzi perdeler gelmektedir. Jaluzi ve stor perdelerden sonra sırasıyla, zebra perdeler, cam boyu katlanır tül perdeler ve yarım boy desenli perdeler gelmektedir.

Jaluzi ve stor perdelerin mutfak dekorasyonunda en fazla kullanılan perde olmasının en önemli nedeni kolay açılıp kapanması, kullanım kolaylığı ve mutfağı daha dekoratif göstermesidir.

 

Mutfak Dekorasyonunda Perde Seçimi

Oda ve salonlardan farklı olarak mutfak için perde seçerken daha özen göstermek gerekir.

  1. Mutfaklar diğer odalara nazaran daha fazla ışık ve hava alması gereken yerlerdir. Mutfaklarda kalın perde kullanılamayacağı için çok camlı ve rahatsız edici güneşe sahip evlerde güneşlik kullanılabilir.
  2. Mutfak perdesinin kolay yıkanması gerekir. Sentetik dokumalı stor perdeler, ahşap jaluziler veya alüminyum katlamalı jaluzi perdeler tercih edilebilir. Mutfakların daha havadar ve modern görünmesini sağlayan jaluziler musluk altında 5 dakikada temizlenebiliyor.
  3. Ahşap jaluzilerin ortalama metre kare fiyatı 100-150 tl iken, mikro jaluziler de metrekere fiyatı 30-50tl arasındadır.
  4. Eğer mutfağınız için kumaş perde tercih ediyorsanız, kısa ve açık renkler ilk tercihiniz olmalı.

 

Mutfak Perde Modelleri

O kadar jaluzi ve stor perdelerden söz etmemize rağmen sizler için kumaş modellerinde arasında bulunduğu onlarca mutfak perdesi modeli seçtik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ