Mobilya Boyama

  • 25 Nisan 2015
  • 3.461 kez görüntülendi.
Mobilya Boyama

Mobilya Boyamada Kullanılan Yöntemler

Eskiyen eşyalarınızı atmaya kıyamıyorsanız ya da sizin için manevi olarak değerleri çoksa mobilya boyama yöntemleri ile tekrar eski hallerine getirebilirsiniz. Boyama işlemi hem yenileme işlemidir hem de stres atma işidir. İnsanlar genel olarak boya yaparken kendilerini daha rahatlamış hissederler. Dolayısı ile bu konuda fikir sahibi olursanız evinizde eskiyen eşyaları kendi kafanızdaki dekorasyona göre boyayarak çok daha güzel tasarımlar oluşturabilir, aynı zamanda da stresinizi atarak daha fazla eğlenebilirsiniz.

Boyama konusunda en çok ahşaplarda sorun çekilmektedir. Çünkü ahşapların boyası oldukça zor tutmaktadır. Eğer tekniğini tam olarak bilemezseniz bu iş oldukça zor olacaktır. Ahşap boyamada önce eşyanın boyanacak kısımlarının iyice zımparalanması gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise astar boya ile boyanıp, tekrar zımparalanması gerekir. Daha sonra tekrar boyayarak işleminizi tamamlarsınız. Kısacası yüzeyin tamamen pürüzsüz olması gerekir.
mobilya boyama

Mobilyalarda eskitme yöntemi de oldukça fazla tercih edilen boyama yöntemlerinden birisidir. Bu işlem için öncelikle eşyanın 2 kez zımparalanıp boyanması gerekir. Daha sonra ise su bazlı olan akrilik boyanızı bir kap içerisine hazırlayın. Fırçanızı hafifçe ıslatın ve boyaya sürerek yavaş hareketler ile mobilyaya uygulamaya başlayın. Bu boyama yöntemini kuru fırça ile yapanlarda mevcuttur. Fakat en sağlıklısı hafif ıslak olandır. Eskitilme yöntemi ile boyanan mobilyalar dekor açısından çok daha sanatsal bir görüntü sağlamaktadır.

Bu tarz boyama yöntemleri ile evinizdeki eskiyen mobilyaları çok daha güzel hale getirebilirsiniz. Özellikle dekoratif açıdan kullanacağınız ahşap boyama ve eskitme yöntemi en çok tercih edilen yöntemlerdir. Bu mobilya boyama yöntemlerini bilmeniz size büyük fayda sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ