• DOLAR
  6,7734
  %0,58
 • EURO
  7,3165
  %0,41
 • ALTIN
  359,03
  %2,47
 • BIST
  8,3329
  %0,80
Küçük Bahçeler İçin Dekorasyon Örnekleri

Küçük Bahçeler İçin Dekorasyon Örnekleri

2016 BAHÇE DEKORASYONU ÖRNEKLERİ

Bahçe alanım çok küçük, nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum, zaten bu kadar küçücük bir alana ne yapılabilir ki? diye düşünüyorsanız, hayatınızın hatasını yapıyorsunuz demektir. O küçücük alanı değerlendirmek için öylesine sınırsız imkanlarınız var ki şaşar kalırsınız. Bu sınırsız imkanları kullanarak, atıl durumda bıraktığınız küçücük bahçenizde, saklı bir cennet yaratmak istiyorsanız, size verdiğimiz tüyoları dikkate almanızı öneririz.

Küçük bahçeler için dekorasyon örnekleri sınırsızdır. Önce bahçe alanınızı nereye uygulayacağınıza karar verin( bahçeniz yoksa balkon içinde düşünülebilinir.)

Yerleri çimlendirin. Mümkünse kenarları renkli bahçe taşları ile süsleyin. Mutlaka bir köşeye çiçekleri yerleştirin. Yerde alanınız yoksa, askılı saksılarla duvara asarak çiçeklendirme yapın. Böylelikle atıl alanları da dekorasyona eklemiş ve kullanılır hale getirmiş olursunuz. Oturma grubu, masa sandalye almayacak kadar küçük bir alansa,

-Ortaya bir şemsiye hemen önüne küçük 4-5 hasır tabure ve hasır bir sehpa kullanılabilir
-Yerlere armut koltuk ya da yer minderler atılabilir
– Ya da modüler sistem masa ve sandalye(açılıp-katlanabilir vb.)kullanılabilir. Tabii en küçük ebatlarda seçilerek..

Alana göre Belki tekli bir salıncak yerleştirilebilir. Salıncak ya da Hamak alanda kullanılamayacağı için tekli ve küçük bir salıncak hoş durabilir. Açılır kapanır bir şezlong kenarda hazır bekletilirse, güneşli günlerde kullanılmak üzere açılıp bir köşeye yerleştirilebilir.

Gölgelik bir alan yaratmak için duvarlar sarmaşıkla kaplanıp, şemsiye ya da şık bir tente marifeti ile güneşten korunabilinecek bir alan yaratılabilir. Bazı bahçe süsleri, hayvan figürleri vb. zevkinize göre alıp yakışan yerlere koyabilirsiniz. Işıklandırma için renkli ampuller ya da fener kullanılabilir.
Görüldüğü gibi seçenekler bitmek tükenmek bilmez. Ancak hiçbir şey yapamıyorsanız bile her yere çiçek ve ağaç dikip tek bir sandalye atmanız bile, sizin saklı cennetiniz için yeterli olacaktır.

Bu yazımızda sizler için en güzel bahçe dekorasyonu örneklerini tanıtım amacıyla galeri olarak derledik.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bahçe dekorasyonu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-02-29 22:43:41
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar
2018-01-08 20:41:08
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:37:56
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:36:58
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar ?
2018-01-08 20:23:09