Japon Perde Modelleri

Japon perde modelleri, Japon perdelerin teknik özellikleri, çeşitleri ile Japon perde fiyatları ve resimlerini hakkında bilgiler.

  • 04 Nisan 2016
  • 114.756 kez görüntülendi.

Japon Perde Modelleri

Ufak dokunuşlarla evinizde büyük değişimlere hazırsanız Japon perde modelleri tercih edebilirsiniz. Dekorasyonun şüphesiz en zahmetsiz kısmını perde modelleri oluşturur.

Perde bir evin giysisi gibidir dışarıdan odaların görünmesini engellerken içeriden bakıldığında odanın güzel görüntünün tamamlayıcısıdır. Evinizdeki mobilyaların, koltuk takımlarının, yatak odası takımlarının daha göz alıcı görünmesini istiyorsanız perdelerinizin şık bir fon oluşturması gerekir. Japon perdeler dekoratif olmalarının yanı sıra diğer modellere nazaran daha zor kirlenir ve daha kolay temizlenir.

 

Japon Perdelerin Özellikleri

  • Normal perdeler gibi yana doğru açılırlar fakat bunun için bir mekanizma kullanılır.
  • Kir tutmaz, kolay temizlenir ve kolay yıkanır. Alt ucunda ağırlık veren metaller ve cırtları var, cırt ve matalleri çıkarıp, yıkadıktan sonra ütü yapmadan takabilirsiniz.
  • Kumaşları genellikle ütü istemeyen cinsten olması, kadınları ütü derdinden kurtarıyor.
  • Kenara doğru açıldığı için yine kenara doğru açılan sürgülü kapı ve camlar için idealdir.
  • Genellikle mekanizmalı kullanıldığı düşünüldüğünde japon perdelerin metre kare fiyatları 120 TL ile 200 TL arasındadır.

 

Japon Perde Çeşitleri

Çift açılır ve tek açılır şeklinde iki sistemi mevcuttur.

Japon perdenin ilki; Hareketli yapıya sahip olan koteksli yani cırt bantlı pannerden oluşur, ayrıca panel sayısı kadar alt lamalar gerekir. Genellikle birinci sınıf alüminyumdan elde edilen elektrostatik profillerden oluşur. Bu pahalı olan modeldir ve kumaş hariç metre kare üzerinden fiyatı hesaplanır ayrıca kumaş fiyatı da eklendiğinde metre kare fiyatı dahada artar.

İkinci Japon perde modeli panel perde diye adlandırılır. Üst ray kanallarına, perde kumaşı tutturulan modeldir. Daha ekonomik olan bu modelde, perde manuel (elle) hareket ettirilir.

 

Japon Perde Modelleri Resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ