İstikbal Yemek Odası Takımı

Özel yemek davetlerimizde, yemeklerinize lezzet katacak, sohbetlerinizi tatlandıracak anlara sıklıkla ihtiyaç duyarız. Bu anları dostlarımız ve misafirlerimizle gerçekleştirebildiğimiz gibi bazı seçimlerimizle de önce göze hitap etmeyi başarabiliriz.

  • 13 Ağustos 2016
  • 8.291 kez görüntülendi.

2016 İSTİKBAL YEMEK ODASI TAKIMLARI

Özel yemek davetlerimizde, yemeklerinize lezzet katacak, sohbetlerinizi tatlandıracak anlara sıklıkla ihtiyaç duyarız. Bu anları dostlarımız ve misafirlerimizle gerçekleştirebildiğimiz gibi bazı seçimlerimizle de önce göze hitap etmeyi başarabiliriz. Bunu başarmanın en sağlıklı yollarından biri şık ve estetik yemek odası seçimimizdir. Bu konu üzerinde kısa süreli bir araştırma ve değerlendirme gerçekleştirirsek hiç şüphesiz hayalimizdeki yemek odasına ulaşabiliriz.

YEMEK ODASI TASARIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yemek odası seçimi için öncelikle bütçemizi belirlemeliyiz. Eğer yüksek ve elverişli bir bütçemiz varsa özel tasarım ürünlere başvurabiliriz. Bunlar tamamen bizim kendi özel isteklerimize göre tasarladığımız ürünler olacaktır. Diyelim ki özel tasarıma ayırabileceğimiz maddi imkanımız yok, böyle bir durumda geniş ürün seçenekleri sunan markaların hazır modellerine bakmalıyız. Her  ne kadar özel tasarım olmasa bile her zevke ve tarza uyum sağlayabilecek ürünler bulmak mümkün.

Yemek odaları genellikle mutfağa yakın yerde konumlandırılmış ve sevisi kolaylaştırabilmek amacıyla ihtiyaç duyulmuştur. Yemek odasında yemek masası, sandalyeler, sehpa, fiskos, ayna ve bazılarında konsol ve vitrinde bulunmaktadır. Yemek masası tercihiniz koyu renklerde olacaksa duvarlarınız açık renk olmalı ve ferah ortam dengelenmelidir. Aynı şekilde odanın ambiyansı ve boyutuyla ilgili yaşanabilecek bir sorun varsa konsol veya vitrinde kullanılan bir aynayla evinizi daha derin ve geniş gösterebilirsiniz. Sandalyelerde ise pratik ve kullanışlı ürünler tercih etmek,uzun ömürlü ve konforlu olmasını sağlayacaktır.

Yemek odanızda kullanacağınız avize masanın tam üzerinde olmalı ve odanın odak noktasını vurgulamalıdır. Ortamın ambiyansına  göre hareketli ya da sade bir avize tercih edebilirsiniz.

Yemek odanızda kullanılan tüm mobilya ve aksesuarlar birbirleriyle kesinlikle uyum içerisinde olmalıdır. Çok dikkat çeken, büyük boyutlara sahip aksesuarlar, gereğinden fazla dikkat çekecek ve tasarımlarıyla bir hayli uğraştığınız mobilya ve diğer dekorasyon ürünleri geri planda kalacaktır.

Bu yazımızda sizler için en güzel istikbal yemek odası takımlarını tanıtım amacıyla galeri olarak derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ