İç Mekanlar İçin Kapı Modelleri

  • 01 Nisan 2016
  • 19.532 kez görüntülendi.

İç Mekanlar İçin Kapı Modelleri

İç mekanlar için kapı modellerini seçmek ev dekorasyonuna başlarken atılan ilk adımdır. Salona, odaya, banyoya veya mutfağa açılan bu kapılar, mekan için ön izlenim sağlar ve ilk fikri uyandırır. İç mekan kapıları seçmek sandığımız kadar kolay olmayabilir. Özellikle son yıllarda ilgi duyulan özel tasarımlar için uyumlu kapı modellerine sahip olmak çaba ve özen gerektirir. Özenle tasarladığımız bir odaya girmeden önce karşımıza çıkan kapı, en az odanın içerisindeki dekorasyon kadar önemlidir. Eğer evimizde köklü bir değişiklik yapmak istiyorsak bu işe kapılardan başlamalıyız.

İç mekanlar için kapı seçiminde evin tüm dekorasyonuna uyum sağlayarak bir bütünlük oluşturmasına dikkat ettiğimiz kadar sağlamlığına ve kullanışlı özelliklere sahip olmasına da özen göstermeliyiz. Kapı seçiminde evin fiziksel özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

İç Mekanlar için Kapı Seçimi Nasıl Yapılır?

  1. İstenilen kapının eni, yüksekliği ve kasa kalınlığı belirlenir.
  2. Kapımız için geniş bir alana sahip isek çift kanatlı kapılar tercih edebiliriz. Çift kanatlı kapılar iki ayrı bölmeden oluşan ve bu iki bölmeyi birleştirerek kapattığımız kapılardır. Bu kapılar kullanışlı olduğu gibi ısı yalıtımı, eşya taşıma ve güvenlik açısından kolaylık sağlar.
  3. Eğer kapımızı uzun yıllar kullanmak istiyorsak masif ahşap kapıları tercih etmeliyiz. Bu kapılar hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor. Fiyatı diğer modellere yüksek gibi görünse de uzun ömürlü ve kaliteli malzemelerden üretilen kapılardır.
  4. Evimiz karanlık ve güneş almıyorsa camlı kapılar oldukça çekici ve ferah bir görünüm katabilir. Güvenlik açısından yeterli olmadıkları için çocuklu ailelerde kullanımına dikkat edilmelidir.
  5. Kapınızı zaman zaman farklı aralıklarla açık bırakmak istiyorsanız sürgülü kapılar tam size göre. Her bütçeye uygun ve farklı desenlerle karşımıza çıkan bu kapılar özellikle büyük salonların ihtişamlı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

İç Mekanlar İçin Kapı Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ