Halıfleks Modelleri

Halıfleks Modelleri: En yeni halıfleks modellerinin resimleri, metrekare fiyatları ve halıfleks temizliği yaparken bilinmesi gerekenler.

  • 05 Ocak 2016
  • 39.695 kez görüntülendi.

Halıfleks Modelleri

Duvardan duvara halı modelleri olarak bilinen halıfleksler parkeler kadar rağbet görmeseler de çok şık tasarımlara sahipler. Mobilya ve koltuk takımları ile uyumlu olarak eskiden kullanılan kalın ve yünlü halıflekslerin ağırlığı artık kalmadı, son zamanlarda ince tasarımlı ve ısı yalıtımlı halıfleks modelleri tercih ediliyor.

2000 öncesi koyu ve düz renklere sahip olan halıfleksler artık pastel tonlarında, canlı renklere ve harika desenlere sahip. Koyu ve açık renklerin gometrik desenlerle uyum içinde işlenmesi sonucu ortaya çıkan mükemmel halıfleks modellerini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Zengin renk ve şekillere sahip halıfleks modellerinin yanı sıra daha sade ve düz renklere sahip çeşitleri de mevcut. Odalarınızı hem dekoratif hemde ısı yalıtımlı, boydan boya halı fleklerle kaplayarak kışın daha sıcak geçmesini sağlayabilirsiniz.

Halıfleks fiyatları: Metrekaresi 5 telden başlayarak kalitesine göre 30tl kadar çıkabilmektedir. Parke ve halılara nazaran, halıflekslerin temizliği daha zahmetli ve zordur. Halıfleksinizi en doğru şekilde nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek isterseniz galerimizin sonuna bakabilirsiniz.

Halıfleks Modelleri

Halıfleks Nasıl Temizlenir?

Halıflekslerin yıkanması, hem zeminin zarar görmesine hemde halıfleksin uzun süre kurumamasına ve kokmasına neden olur. İllada yıkamak isterseniz bunun için halı yıkama firmalarından yardım almanız gerekir, ellerinde bulunan halı temizleyiciler, halıfleksin aşırı ıslanmasını engeller.

  1. Temizliğe başlamadan önce elektrik süpürgesi ile halıfleksin üstündeki tozlar alınır.
  2. Cilde zarar vermeyen temizleyiciler yani halı şampuanları kullanmak gerekir.
  3. Fırça ile temizlik yapacaksanız, çok sert dişlere sahip fırçalar halınıza zarar verebilir. Daha yumuşak be metal ucu olmayan fırçalar tercih edin.
  4. Bez ile temizlik yapacaksanız, öncelikle beziniz kaliteli olmalı. 3 tanesi 1-2tl olan bezler halı fleksinize yapışan ve çıkması zor olan kumaş parçaları bırakır. Bez mümkünse emici özelliği yüksek, cam bezi veya bu kalitede daha önce hiç kullanılmamış bir bez olmalı.
  5. Halı fleks silindikten sonra, nemli bir bezle iyice arındırılmalıdır. Halı iyice silinmezse lekelerin oluşmasına ve yapılan temizliğin boşa gitmesine neden olabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. pinar guloglu dedi ki:

    Size nasil ulasabilirim

BİR YORUM YAZ