2019 Genç Odası Dekorasyonu

Herşeyin modası olduğu gibi her yıl yenilenen genç odası dekorasyonlarına günden güne yenileri eklenmekte. Canlı ve göz alıcı renkler bu yılda oldukça trendler arasında.

  • 01 Şubat 2019
  • 51 kez görüntülendi.

GENÇ ODASI DEKORASYONU

 

Gençlerin odalarının kendi kişiliklerini yansıtması, onların odalarında daha çok vakit geçirebilmeleri için önemli bir nokta. Ergenlik döneminde özgüveni daha çok belirginleşen gençlerin dekorasyonunu kendileri belirlemeleri daha doğrudur. Aileler bu konuda sadece yardımcı olmalı ve onların isteklerini bastırmamalıdır. Gençler kendilerini daha zinde ve enerjik hissedebilecekleri bir oda tasarlamaktan yanadırlar. Zaman zaman arkadaşlarıyla vakit geçirecekleri odaları onlar için önemli bir unsurdur. Aslında odaları zevklerini, kişiliklerini belirleyecek odak noktası.

Herşeyin modası olduğu gibi her yıl yenilenen genç odası dekorasyonlarına günden güne yenileri eklenmekte. Canlı ve göz alıcı renkler bu yılda oldukça trendler arasında. Takım olarak satışa sunulan konseptler genellikle yatak, çalışma masası, gardolap ve komdin olarak oluşur. Takım olarak seçebileceğiniz gibi tek parçaları uyumlu halde kullanarak farklı tarzda dekorasyon örneği yakalamak mümkün. Odalarını yenilemek isteyen gençler için bir kaç öneride bulunmak gerekirse, yıllarca sıkılmadan kullanabilecekleri bir oda tasarlamalarıdır. Sadelikten uzaklaşmadan, göz yormayan bir oda oluşturmak en doğrusu. Odanızın dekoruna uygun rahat bir kanepe yerleştirmek zamanla size vazgeçilmez bir konfor sağlayacak. Günden güne artan gençlerin kitaplıkları içinse özel bir alan oluşturulmalıdır. Düzenli duran kitaplarla, kitaplığınız dekorunuza şıklık katacak. Portatif kitaplıklar seçilebileceği gibi son zamanlarda farklı tarzda ürünlerle odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Genç odalarında yapılan ışıklandırma ne az nede gözü yoracak kadar fazla olmalıdır. Odanın konseptine uygun bir avize odaları için yeterlidir. Tabiki olmazsa olmazı halı ve perde konusunada biraz değinmek gerekli. Yuvarlak veya kare tercih edilebilecek halılar hareketli ve canlı desenleriyle oldukça rağbet görmekte. Özellikle odada desenler ve renk yoğunlu varsa, perdeleri sade bırakılması odaya sakinlik katacaktır. Zevkinize yönelik bir kaç sade obje ile odanızın dekorasyonunu sonlandırabilirsiniz.

 

Bu yazımız da sizler için Genç Odası Dekorasyonunu tanıtım amacı ile galeri olarak derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ