Ev Dekorasyonunda Duvar Tabak Modelleri

  • 03 Şubat 2015
  • 3.424 kez görüntülendi.

Ev Dekorasyonunda Duvar Tabak Modelleri
Son yıllarda ev dekorasyonunda duvar tabak modelleri, değişik tasarımları ile dikkat çekiyor. Dekoratif duvar tabaklarının kültürümüzde Osmanlı-Türk mimarisi çinicilik sanatına dek uzanan bir tarihi var. Günümüzde dekoratif tabaklar, çini sanatının en zarif modellerinden, değişik sanat akımlarından ilham alan seramik tabaklara kadar geniş bir yelpazede uzanıyor.

Duvar tabakları mutfaktan salona dek, günlük mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen öğelerdir. Duvar tabaklarını, mekanlarınızda değişik amaçlar için kullanabilirsiniz. Üstelik, duvar tabakları, klasik modellerden, geometrik desenli olanlara; büyük ebatlı tasarımlardan mini boyutlarda olanlara, ince işçilik taşıyanlardan tek renk dizaynlara dek herkesin zevkine hitap edebiliyor. Bunun yanında modeller, yapıldığı malzemeye görede genellikle seramik, porselen ya da cam olabiliyor. Cam duvar tabak modellerinin cam işçiliğiyle özellikle kayda değer olduğunu da belirtmekte fayda var.

Duvar tabak modelleri mekanlarda nasıl kullanılabilir:

Duvar Tabakları ile Mekanda Renk Dengesi Yaratın
Koyu renk mobilyalarla tasarlanmış bir salonun duvarına asacağınız açık ya da pastel tonların hakim olduğu duvar tabağı ya da duvar tabaları, salonunuzu görsel olarak zenginleştirecektir. Aynı şekilde Açık renk mobilyalar kullandığınız bir salon ya da mekanda duvara yerleştireceğiniz koyu renk bir dekoratif tabak, mekanda açık-koyu dengesini sağlayarak hoş bir etki yaratacaktır.

Duvar Tabakları ile Otantik Bir Hava Yaratın
Hazır dekorasyonda otantik etkiler ya da mistik dokunuşlar modayken bu stil için çini işi duvar tabaklarını kullanabilirsiniz. Çini ve ince bir işçiliğe sahip dekoratif tabaklar, mekanlarda otantik bir hava bırakır.

Duvar Tabaklarını Eklektik Stilde Kullanabilirsiniz
Dekorasyonda eklektik stil, oldukça zor ama profesyonelce hazırlandığında mükemmel bir tarzdır. Eğer dekorasyon trendlerine uygun şekilde mekanlarınızı tasarlamak istiyorsanız, modern bir duvar tabağını art deko mobilyalarla ya da çini işi klasik bit duvar tabağını, modern dekoratif parçalarla rahatlıkla kullanarak mekanlarınızda göz alıcı eklektik düzen yaratabilirsiniz.

Duvar Tabakları Kullanarak Mekanlarınızı Daha Büyük Gösterin
Dar salonlarda açık renk mobilyalar kullanarak ferah ve hoş bir ortam yaratırken, görsel olarak dekoratif öğe kullanımını mümkün olduğunca kısmanız gerekir. Ancak duvarda kullanacağınız irili ufaklı birkaç dekoratif duvar tabağı hem mekana hareketlilik katarak, daha geniş gösterecek hem de fazla yer kaplamadığı için dar mekanlarda dekoratif öğe olarak iyi bir tercih olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ