En Güzel Mutfak Aydınlatma Modelleri

Mutfak, sadece yemek pişirilen bir mekândan ibaret değildir. Kimi zaman kahvelerin yudumlandığı, kimi zaman hoş sohbetlerin yapıldığı, kimi zamansa romantik yemeklerin yendiği bir odadır aslında mutfak. Bu durum da mutfak dekorasyonuna verilen önemin giderek artmasına neden olmakta.

  • 01 Temmuz 2016
  • 5.863 kez görüntülendi.

Mutfak, sadece yemek pişirilen bir mekândan ibaret değildir. Kimi zaman kahvelerin yudumlandığı, kimi zaman hoş sohbetlerin yapıldığı, kimi zamansa romantik yemeklerin yendiği bir odadır aslında mutfak. Bu durum da mutfak dekorasyonuna verilen önemin giderek artmasına neden olmakta. Mutfağa doğru biçimde yerleştirilen mutfak aydınlatma ürünleri, hem mutfağımızın dekorasyonunu tamamlayarak daha şık bir ortam haline getirecek, hem de doğru yeri gerektiği kadar aydınlatarak hem işimizi kolaylaştıracak, hem de enerji tasarrufu yapmamızı sağlayacaktır. Bu yüzden mutfağımıza yerleştireceğimiz mutfak aydınlatma ürünlerini seçerken dikkatli olmak gerekir.

Öncelikle mutfak aydınlatma ürünümüzün mutfağımızın genel tarzına uyumlu olması gerekir. Daha modern dekore edilmiş bir mutfakta yine modern dokunuşlara sahip bir ürün tercih edilmesi gerekirken, klasik bir dekorasyonda yine daha klasik yapılı bir ürün tercih edilerek mutfağın genel ahengi bozulmamalıdır. Mutfağın dekorasyonuna uygun bir aydınlatma tercihe dildiği takdirde mutfağınız bambaşka bir havaya bürünecektir.

Yıkama, pişirme, hazırlama alanlarına tavandaki bir mutfak aydınlatma armatürü yeterli olmayacaktır, bu tür alanlara ışık, kişinin gölgesi hiç düşmeyecek biçimde önden verilmelidir. Bu tür aydınlatma için halojen lambalar dolap altlarına gömülerek estetik açıdan daha hoş bir görüntü sağlanabilir. Tezgâh aydınlatmarında ışığın kişinin direkt gözüne gelmemesi de dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bunun sağlanamaması durumunda kişi ışıktan etkilenerek tezgâhtaki işini rahat bir şekilde göremeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ