En Güzel Köşe Takımı Modelleri

Her evin salon veya oturma odasının mutlak vazgeçilmezidir köşe takımı. Standart bir koltuğa göre geniş hacimli olması sebebiyle alıcısına daha komforlu bir salon vaat eder.

  • 29 Haziran 2016
  • 5.712 kez görüntülendi.

KÖŞE TAKIMI MODELLERİ

Her evin salon veya oturma odasının mutlak vazgeçilmezidir köşe takımı. Standart bir koltuğa göre geniş hacimli olması sebebiyle alıcısına daha komforlu bir salon vaat eder.  Köşe takımları farklı amaca uygun şekil ve uzunlukları gereği işlevseldir  ve mekânımızı dekore ederken bize yer kazandırır.  Dairelerin küçüldüğü, büyük daire sayısının giderek azaldığı günümüzde şüphesiz bu önemli bir avantajdır.

Köşe takımı, kullanıldığı mekâna girdiğinde insanın ilk dikkatini çeken unsurların başında gelir. Çoğumuz günün yorgunluğunu köşe takımımız üzerine şöyle bir uzanıp veya oturup birkaç saat geçirerek atmayı tercih ederiz. Bu geçirdiğimiz birkaç saati daha keyifli hale getirmek istiyorsak, köşe takımı seçimimiz de mekânımıza uyumlu ve şık olmalıdır. İnsanın  ruh hali ile psikolojisinin içinde bulunduğu ortamdan fazlasıyla etkilendiği bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Köşe takımı seçilirken dikkat edilmesi gerekenler:

Köşe takımı seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk husus odanın ölçüleridir, odanın en ve boy ölçüleri dikkatlice alınarak buna göre odayı ne daraltacak, ne de küçük kalacak bir köşe takımı tercih edilmelidir. Bunun yanında köşe takımının rengi de kullanılacağı mekândaki diğer mobilyalar ile uyum içerisinde olmalıdır. Koyu tonların hakim olduğu bir odada mevcut renklerle uyumlu daha açık ton köşe takımı tercih edilerek odanın kişiyi boğması engellenebilir veya açık tonların hakim olduğu bir odada da daha koyuca ton bir köşe takımı tercih edilerek renk tonu dengesi sağlanabilecektir.

Bu yazımızda sizler için en güzel köşe takımı modellerini tanıtım amacıyla galeri olarak ekledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ