Dış Mekan Koltuk Takımı Modelleri

Dış mekan koltuk takımı modelleri; bahçe, balon ve teras dekorasyonu için en gerekli olan mobilya modelleri arasında yer alıyor.

  • 09 Mayıs 2016
  • 13.285 kez görüntülendi.

Dış Mekan Koltuk Takımı Modelleri

Bahçelerinde oturmayı sevenler için en yeni dış mekan koltuk takımı modelleri. Özellikle yaz ayları, iç mekandan ayrılıp ailece dış mekanda, bahçelerde, balkon ve teraslarda vakit geçirdiğimiz zamanlardır. Bunun yanında her evde olmasa bile yaz bahçesinin yanında bir de kış bahçesi bulunmaktadır. Evlerimizde bu kadar çok dış mekana sahip isek bununla birlikte iç mekan kadar dış mekana da dekorasyonda özen göstermemiz gerekmektedir. Bu dekorasyonların başında öncelikli olarak koltuk takımları geliyor. Dış mekan koltuk takımı modelleri, yaz ve kış bahçelerimizi bahçenin büyüklüğüne, alanına ve doğayla uyumuna kendi zevkimizi de katarak tasarladığımız modellerdir. Bahçe mobilyaları, özellikle iç mekandan çok dış mekanda zaman geçirmeyi sevenler için oldukça büyük bir önem kazanıyor.

Dış Mekan Koltuk Takımı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle, koltuk takımlarımız dış mekana özel olacağı için peyzaj tasarım ilkeleri açısından doğal ortama aykırı ve doğanın bütünleşik havasından uzak olmamalıdır. Bahçede keyifli vakit geçirmek için konforumuzu ve rahatlığımızı engellemeyecek ürünler seçmeliyiz. Bu ürünler koltuk takımlarının yastıkları, yere ve masaya olan uzaklığıyla üstün konfor hizmeti sunmaya yardımcı olacaktır. Görsel açıdan baktığımızda ve doğal ortamı bozmayacak malzemeler seçeceğimizden dolayı seçeceğimiz modellerin yastıkları dışında kalan iskelet kısmı bambu, ferforje ve ahşaptan seçilmelidir. Bu malzemelerin görsel haz uyandırırken dokundukları diğer bir nokta koltuk takımlarının olumsuz hava koşullarından etkilenmeden suya ve güneşe karşı hassasiyetidir.

Dış Mekan Koltuk Takımı Trendleri

Bu yıl dış mekan koltuk takımlarında ahşap iskeletler seçilirken yastık ve minderlerde ise doğaya olan uyumuyla bilinen pastel renkler kullanılmıştır. Bu modellerin yanlarına büyük ve uzun saksılar konularak tasarımsal bir bütün oluşturmak istenmektedir. Ayrıca koltuklar ile birlikte ek olarak yere atılan büyük ve armut adı verilen minderler  ise evlerde ve kafelerde son zamanların en popüler ve gençler tarafından tercih edilen modelleridir.

Dış Mekan Koltuk Takımı Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ