Dekoratif Vazo Çeşitleri

  • 09 Şubat 2015
  • 2.366 kez görüntülendi.

Dekoratif Vazo Çeşitleri

Desen desen, renk renk dekoratif vazo çeşitleri, klasik ve göz alıcı dekorasyondan vazgeçemeyenlere hitap ediyor. Her ne kadar günümüzde dekorasyonda dekoratif öğelerin kullanımı yerini hem işlevsel hem de şık mobilya ya da eşya tasarımlarına bırakmış olsa da bu durum vazoyu tahtından edemiyor. Çünkü vazolar, geçmişten günümüze dekorasyonun önemli parçaları olarak görülüyor hem de ev eşyalarında en çok tercih edilen hediye seçenekleri arasında başı çekiyor.

Cam Dekoratif Vazolar
Cam vazolar, 2015 dekorasyon trendleri arasında yerini çoktan aldı. Zarif, kibar tasarımlı cam vazolarda, renk kullanılan tasarımlar oldukça şık görünüyor. Altın ya da gümüş simli işlemeleri olan cam vazolar, eskiden kopamayanların sevecekleri tarzda.

Çini Tasarımlarıyla Dekoratif Vazolar
Çini ve ince işlemeler, hem otantik dekor hissi yaratıyor hem de dekoratif öğelerde gösteriş arayanlara hitap ediyor. El emeği göz nuru çini vazolar, Osmanlı çini sanatının klasik çizgilerini modernizmle birlikte yeniden yorumluyor.

Taş Süslemeli Dekoratif Vazolar
Değişik tasarımlı seramik vazoları süslemede inci ya da renkli ve değerli taşlar kullanılıyor. Süslemeler, vazolara gösteriş katarken, mekanı da hareketlendiriyor.

Değişik Formlu Dekoratif Vazolar
Dekoratif vazolarda çok farklı, dikkat çekici dizayn ve formlar, sade salonlara gösteriş katmak için en iyi dekoratif öğe seçenekleri arasında yer almaya devam ediyor. Yuvarlak hatlara sahip formlar, mekanları yumuşatırken; kare, dikdörtgen gibi sert hatlar yumuşak tasarımlı oturma gruplarıyla hoş bir uyum yakalıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ