Dekorasyon ve Ferforje

  • 03 Ocak 2015
  • 3.025 kez görüntülendi.

Evimizi düzenlerken nasıl her şeye ayrı ayrı dikkat ediyorsak ferforjelere de dikkat etmemiz gerekir. Özellikle çok katlı ya da bahçeli bir eve sahipsek. Peki ferforje seçerken ya da boyarken nelere dikkat etmeliyiz? Dekorasyon ve ferforje nasıl uyum içinde olur?
Ferforje, demiri döverek süsleme sanatına verilen addır. Bu süslü demirlerden yapılan bahçe ya da merdiven korkuluklarına da ferforje denir. Estetik olarak evinize ayrı bir şıklık katar. Şık olduğu kadar zariftir de.
Mevcut ferforjelerinizi yağlı boyayla ya da selülozik boyayla boyayabilirsiniz. Yağlı boya ucuz ve uzun ömürlüdür.
Kullanacağınız ferforjenin ana maddesi olan demirin türüne çok dikkat etmelisiniz. Ucuz ve kalitesiz ferforjeler kapı gibi alanlarda kullanıldığında fazla ses çıkarır ve açılıp kapanma sorunları yaşatabilir. İyi malzemeden üretilen ferforjeler ise biraz daha pahalıdır fakat hem daha sağlıklı hem de daha güvenlidir. Ayrıca ferforjedeki işçilik arttıkça ürün fiyatı da artacaktır.
Fazla kıvrımlı olanları temizlemek daha zor olacağından sade olanlarını tercih etmenizde fayda var.
Ev Dekorasyonu ile uyumlu ferforjeler istiyorsanız aynı desenlerde ferforjeler alabilir ya da tasarlatabilirsiniz. Ferforjelerinizin renginin de evinizle uyumlu olmasına dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ