Çocuk Ranzaları

Çocuk ranzaları çok çocuklu ailelerin kurtarıcısı olan modellerdir. Son zamanlarda çocuk odası ranza modelleri şık, kullanışlı ve bir çok desenle karşımıza çıkıyor.

  • 24 Mart 2016
  • 9.081 kez görüntülendi.

Çocuk Ranzaları

Çocuk ranzaları çok çocuklu ailelerin kurtarıcısı olan modellerdir. Günümüzde inşa edilen evlerin küçük olması ve kullanışlı alanlar oluşturulmaması nedeniyle, ranzalar çocuk odaları için sıklıkla başvurulan modeller haline gelmiştir. Çocukların birbirleriyle kaynaşabilmeleri, birlikte zaman geçirmeleri ve paylaşımlarının artması adına da olumlu katkılar sağlar.

Aileler, alandan tasarruf etmek ve var olan alanı en iyi şekilde değerlendirebilmek için fonksiyonel ranzaları tercih etmektedirler. Ranzalar alan tasarrufunu sağlarken aynı zamanda farklı seçeneklerle göz alıcı ve kullanışlı hale geliyor. Eskiden sadece iki katlı yatak algısı oluşturan ranzalar günümüzde çok amaçlı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çalışma masası, dolap, çekmeceler, raflar ve kitaplıklarla birleştirilerek tamamlayıcı özelliğe sahip oldukları gibi farklı desen ve tasarımlarla çocuklar için eğlenceli ve zevkli vakit geçirilen bir alan oluşturulmaktadır. Bir çocuk odasında olması gereken tüm mobilya, yatak ve araçlar ranzayla bir bütün halinde kullanıcıya sunulmaktadır. Böylece alan tasarrufu planlarken odanın tamamı için ayrı tasarımlar oluşturmaya da gerek kalmamaktadır. Ayrıca bu ranza modelleri dağınıklığı önler ver çocuklar için daha düzenli bir ortam oluşturmayı sağlar.

 Çocuk Ranzaları için Tercih Edilen Modeller

  1. Ranzaların tasarımları günümüzde popüler olan çizgi film karakterleri, çeşitli desenler ve kişiye özel hazırlanmış tasarımlarla oluşturuluyor.
  2. Özel tasarım ranzalar her zaman daha maliyetli olur. Hazır modeller ise daha çok tercih edilen ve her gelir seviyesine hitap eden farklı kalite ve tasarımlarla karşımıza çıkıyor.
  3. Çocuk sayısına göre  çocuk odaların da ikili, üçlü hatta dörtlü ranza modellerini görmek mümkün.
  4. Çocuk odalarında kullanılan ranza modellerinde genellikle ahşap tasarımlara yer verilmektedir. Özellikle merdiven ve ranzanın mobilya kısımları açık renk ahşapla döşenmiş, geri kalan çekmece, raf gibi kısımlar ise kız çocuklarda toz pembe, erkeklerde buz mavisi, sarı gibi renklerle birleştirilmiştir.
  5. Ayrıca ihtiyaca göre dolaplı, raflı ya da çekmeceli modellerde tercih edilebilmektedir. Son zamanlarda çocuk odası ranza modellerinde raf ve çekmece sayısı yüksek tutularak odanın tüm dağınıklığı ortadan kaldırılıyor.

Çocuk Ranzaları Resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ