Bebek Odası Mobilyaları Hakkında Her Şey

  • 13 Mayıs 2015
  • 1.478 kez görüntülendi.

Bir ebeveyn olarak bebeğinizin en iyi ortamda olmasını istemeniz çok doğaldır. Çünkü bebekler çok narindir ve en küçük tehlikeden etkilenebilirler. Dolayısı ile bebeklerinizin yaşam alanını çok güzel bir şekilde ayarlamanız gerekir. Bu sebepten dolayı bebek odası mobilyalarınızı seçerken çok dikkat davranmalısınız.

Bebek odasında kullanılabilecek pek çok mobilya vardır ve hepsinin kendisine özgü kullanım alanları vardır. Bunların başında beşikler yer alır. Beşikler çocuğunuzun daha iyi uyumasını ve aynı zamanda uyurken güvende olmasını sağlayan eşyalardır. Bu eşyaların çok dikkatli bir şekilde seçilmesinde fayda vardır. Dönencelerde genelde beşiğin üstüne asılan ve çocuğun uykuya dalmasını kolaylaştıran eşyalardır. Hem güzel bir görünüm sağlar hem de bebeklerinizin dikkatini çekerek daha hızlı uyumalarına yardımcı olur.

Komodin ve şifonyerde bebek odasında olmazsa olmazlardandır. Bebeklerinizin belli başlı eşyalarını saklamanıza yardımcı olur. Bunun yanında daha gardırop, uyku setleri, abajur, oyuncak sandığı, cibinlik, etajer, yastık gibi daha sayılacak pek çok eşya vardır. Bu eşyaları seçerken hem evinize uygun olmasına hem de bebeğiniz için daha sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

Bebek odası mobilyalarını seçerken özellikle eşyaların sallanmamasına ve çok karmaşık olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Beşiklerin korumalıklarının yeterince uzun olmasına, şifonyer ve komodin gibi eşyaların çok hafif olmamasına ve sabitlenmesine dikkat etmelisiniz. Böylece bebeğiniz çok daha güvende olacaktır.

Bebek odası fiyatları değişebilmektedir. Yani her bütçeye göre olan bebek odası mobilyalarını bulmak mümkündür. Hâlihazırda piyasada 800 TL’den 5000 TL’ye kadar bebek odası takımları bulmanız mümkündür. Kısacası aradığınız bebek odası mobilyalarını bütçenize de uyacak şekilde bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ