• DOLAR
  6,8206
  %0,06
 • EURO
  7,4948
  %0,13
 • ALTIN
  378,93
  %0,14
 • BIST
  8,6162
  %0,11
Bahçe dekorasyonu için ipuçları

Bahçe dekorasyonu için ipuçları

Eğer bahçeli bir evde oturuyorsanız, evinizin ilk bakılacak yeri burasıdır. Bahçenizin güzelliği içinizi rahatlatacak, evinizin güzelliğini simgeleyecek. Kendinize yazın ve kışın en güzel tazeliğini bahçenizde hazırlayacağınız rahat bir köşede geçirme fırsatı verin. Peki bu bahçeyi nasıl düzenlemeli, hangi dekorlarla ve çiçeklerle süslemelisiniz? İşte bahçenizin, peyzaj harikası olması için bazı ipuçları:

Bahçe Dekorasyonu mu?

Tüm bahçeler güzeldir; küçük ya da büyük, simetrik ya da asimetrik. Yeter ki siz o bahçeyi hazırlamayı bilin. Şimdi bazı ipuçları verecek, her büyüklükteki bahçe için dekor fikirleri sunacağız. Siz istediğinizi bahçenizde uygulayın. Çok iyi sonuçlar almak için bu fikrin içine hayal gücünüzü katın. Kolay Gelsin!

1. Öncelikle bahçenizin neresini yeni bir yaşam alanı yapacaksınız, ona karar vermelisiniz.

2. Seçtiğiniz bölgeyi temizleyin ve otlardan arındırın.

3. Düzenleyeceğiniz alanda duvar varsa, beyaz, turkuaz, şeker pembe gibi açık ve soft renkler kullanarak gözlerinizi hep bir bahar havasına alıştırabilirsiniz.

4. Bahçenizin büyüklüğüne göre, yerleştireceğiniz bir çardak, ferforje, salıncak ya da bahçe takımı, bahçenizi size özel kılacak ve her zaman orada rahat etmenizi sağlayacaktır.

5. Yerlere döşeteceğiniz doğal taşlar ile bahçenizi, evin beton soğukluğundan ayırarak, samimi bir ortam sağlayabilirsiniz.

6. Evinizde bahçenize kadar olan alanda yapacağınız yol şeklindeki düzenlemelerde, doğal taş, ahşap döşeme ya da seramik karolar kullanabilir; yapacağınız yolu kenarlarına yerleştireceğiniz dekor çiçekler (canlı ya da cansız) ile, evinizle bahçeniz arasında bir bağlantı algısı yaratabilirsiniz.

7. Seçtiğiniz alanda kullanacağınız sandalye, bahçe koltuğu, ferforje yahut salıncak için alacağınız soft renklerde ve uygun desenlerdeki yastıklar, konforlu bir dinlenme sağlayacak ve dekorda önemli yer tutacaktır.

8. Ayrıca şık ve bahçe düzenlemesine uygun renk ve desendeki battaniyeler, sizi yazın serin akşamlarında ısıtacaktır.

9. Seramik, çiçek desenli, metal ve canlı renkli, sulama sürahisi şeklinde, eskitme efektli saksılar, bahçenize koyacağınız renk renk çiçekle bütünleşecek ve bahçenizin havasını değiştirecektir.

10. Aydınlatma olarak kullanacağınız büyük yer fenerleri, kafes şeklindeki fenerler de otantik bir ortam sağlayacaktır.

11. Tabii en önemlilerden çiçekleri de unutmamak gerekir. Bahçenize yaz çiçekleri olarak; sardunya, petunya, lavanta, ortanca, karanfil, papatya, hanımeli, mine çiçeği, begonya ekebilirsiniz. Sonbahar ve kış için; çuha çiçeği, sklamen,açelya, japon gülü, kamelya ve gardenya tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-02-29 22:43:41
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar
2018-01-08 20:41:08
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:37:56
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:36:58
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar ?
2018-01-08 20:23:09