• DOLAR
  6,7855
  %0,22
 • EURO
  7,4100
  %0,36
 • ALTIN
  376,13
  %0,82
 • BIST
  8,5318
  %0,78
BAHÇE DEKORASYON FİKİRLERİ

BAHÇE DEKORASYON FİKİRLERİ

Bahçelerimiz günlük hayatın stresini attığımız ailemiz ile vakit geçirdiğimiz günün yorgunluğunu atığımız hobilerimiz veya eğlencelerimizi gerçekleştirdiğimiz ve doğa ile iç içe olduğumuz alanlardır. Şimdiki yazımızda bahçe dekorasyon fikirleri hakkında küçük ipuçları vereceğiz.

Mahremiyete önem veren bir millet olmamız tasarım kararlarımızı etkileyecek en önemli etmenlerin başında gelmektedir. Örneğin aileniz ile rahat rahat vakit geçirebileceğiniz bir bahçe istiyorsanız bahçenizin evinizin arka tarafında olması büyük bir önem arz etmektedir. Havaların iyi olduğu güzel bir günde aileniz ile oturabileceğiniz güzel bir oturma alanı olmalıdır. Eğer bahçeye bakan bir verandanız var ise burası bu alan için biçilmiş bir kaftandır. Ama betonun yorucu etkisinden uzaklaşmak istiyorsanız bahçenizde güzel bir konuma bir kamelya yapmak en uygunu olacaktır. Peki siz yetişkinler kendinize bir yer buldunuz ya çocuklarınız ? şimdi çocuklarınız için bir dinlenme alanı ve oyun alanı oluşturmalısınız. Bu oyun alanını tasarlar iken çocuklarınızın güvenliğini ön planda tutmanız gerekmektedir. Seçeceğiniz ekipmanlar çocuklarınızın olası yaralanmalarına engel olacak yumuşak hatlı ürünler seçilmelidir.

Şimdi sıra geldi ortak aktivite alanlarına. Bir barbekü alanı hem aileniz hem de arkadaşlarınız ile lezzetli yemekler yemenizi sağlayacaktır. İster hazır bir barbekü ister sizin emek vakit harcadığınız bir barbekü yapabilirsiniz. Ateş başında sevdikleriniz ile afiyet ile yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Bayanların ve çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği bir salıncak ise tasarımı tamamlayacaktır. Buna ilave olarak çim, taş ve toprak ile oluşturulan farklı zeminler hem bir yüzey farklılığı oluşturmakta ve yüzey çeşitliliği oluşturmaktadır. Aynı zamanda mahremiyetimiz sağlayan bahçe duvarlarında yapılacak dekoratif çiftler veya duvar babalarına eklenmiş aplikler ile modern ve estetik bir tasarım yapmış oluruz. Farklılık katması açısından bahçede düzenlenen bir havuz alanı düzenlemesi yapmak bahçe dekorasyonunuza farklı bir hava katacaktır. Yaşadığınız coğrafyanın iklim şartlarına bağlı olarak kullandığınız malzemeler farklılık gösterebilir. Bahçe zemininde ahşap kullanmak gibi veya farklı şekil ve boyutlardaki taşlarda kullanılabilir. Bahçe dekorasyon fikirleri yazımızda siz değerli okuyucularımız için galeri eşliğinde bu yazıyı oluşturduk. Bu yazı tamamen tanıtım amaçlı yazılmıştır.

BAHÇE DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-02-29 22:43:41
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar
2018-01-08 20:41:08
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:37:56
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:36:58
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar ?
2018-01-08 20:23:09