• DOLAR
  6,7855
  %0,22
 • EURO
  7,4100
  %0,36
 • ALTIN
  376,13
  %0,82
 • BIST
  8,5318
  %0,78
2020 MUTFAK LAVABO MODELLERi

2020 MUTFAK LAVABO MODELLERi

2020 MUTFAK LAVABO MODELLERi

Mutfak yenilerken düşünmemiz gereken pek çok ince ayrıntı vardır.Dekorasyonun her geçen gün yenilendiği günümüzde farklı modeller ve tasarımlar gittikçe artmakta ve seçim yapmada bizi zorlamaktadır. Mutfak dekorasyonu büyük özen ister. Her bir parça ince ince düşünülmeli ve ona göre yapılmalıdır. Bazı şeylerin geri dönüşü zor olduğu için en başta güzel seçimler yapmalıyız.Dekorasyon her yönden zahmetli olduğu gibi maddi açıdan da büyük külfet sağlar. Her şeyin çok pahalı olduğu  günümüzde bütçemize uygun hesaplı ürünleri seçmemiz gerekmektedir.

Bunun için ne yaptırırsak yaptıralım iyi araştırmalı modeline tarzına iyi karar vermeliyiz. Aksi taktirde yaptırdığımız dolabı ,tezgahı, lavaboyu çıkartıp atmak mümkün değildir. Mutfak lavaboları mutfağın en temel eşyaları arasındadır. Lavaboya yani eviyeye karar verirken iyi düşünmeli, mutfağımıza en uygun  olanı seçmeliyiz. Burada yapmamız gereken ilk şey tezgahın büyüklüğünü göz önünde  bulundurmak . Birde eviyenin nereye konumlandırılacağına karar verip ona göre modelini seçmemiz gerekir.

Evreler dikdörtgen, kare ,yuvarlak modellerde olabilir. Bir gözlü ,bir buçuk gözlü ve iki gözlü çeşitleri bulunmaktadır. Paslanmaz çelik, krom ,granit ve seramik eviyelerin başlıca çeşitlerindendir. Tezgahın mermeri eviyeye göre kesilip ayarlandığından doğru karar verip en uygun eviyeyi seçmeliyiz. Büyük tezgahlarda geniş dikdörtgen eviyeler güzel durur. Küçük tezgahta eviye büyük seçilirse tezgahın kullanım alanını öldürür. İki gözlü eviyeler bir yerde bulaşık yıkayıp diğer tarafta sebze meyve yıkamak için güzel alternatiftir. Eskiden mermer eviyeler kullanılırdı. Şimdi paslanmaz çelik eviyeler hijyen açısından çok önemlidir. Malum eviyelerin temizliği çok değerlidir.

Bakterilerin barınmaması için temizliği kolay ürünler seçmeliyiz. Alttan monte edilen eviyeler temizlik açısından kullanışlı olsa da zamanla silikonların aşınmasıyla düşmesi ihtimalini göz önünde bulundurmalıyız. Krom eviyeler son derece kullanışlıdır. Tezgah üstüne ankastre gibi üstten monte edilen eviyeler tezgahtan bir tık yüksek durduğu için sağlıklı değildir. Tezgahta biriken suyu eviyeye indirmek bizi biraz zorlar. Mutfak lavabosu en sık kullanılan yer olduğu için çizilmelere ve aşınmalara maruz kalır.Kurulanmadığı zaman su lekeleri kalır. Kullanımı en rahat olan eviyeyi araştırıp yaptırmalıyız.

Bu yazımız da sizler için 2020 MUTFAK LAVABO MODELLERİ tanıtım amacı ile galeri olarak derledik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-02-29 22:43:41
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar
2018-01-08 20:41:08
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:37:56
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:36:58
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar ?
2018-01-08 20:23:09