2018 Yatak Odası Modelleri Ve Fikirleri

  • 10 Aralık 2017
  • 339 kez görüntülendi.

2018 in EN GÜZEL,EN ŞIK, YATAK ODASI MODELLERİ VE DEKORASYONU 

   Görsellik kadar rahat bir uyku uyuyabilmemiz için yatak odası dekorasyonu çok önemlidir. Beynimizi, bedenimizi, ruhumuzu dinlendirdiğimiz bu odanın kendimizi daha rahat hissedeceğimiz olanaklarda eşyalar seçmeliyiz. Günün yorgunluğu ile yöneldiğimiz yatak odalarının dekorasyonu doğru ve odaya uyumlu yapıldığı zaman, kaliteli bir uyku ve ertesi güne zinde bir bedenle güne başlamak herkesin isteğidir.

Günlük rutin bitmeyen işler, hayat koşullarına dayalı koşuşturmalar, çevresel etkenler olumsuz bir şekilde hem bedensel hem zihinsel yorgunluklara neden olmaktadır. Bu durum her bireyin şikayetçi olduğu bir durumdur. Günün sonunda yorgun bir zihin ve beden geriye hiçbir şey kalmıyor. Bunların farkındalığını gözetleyerek yatak odalarımızın dekorasyonunu yapmalıyız. Yatak odası dekorasyonunda fazla eşya kullanımından kaçınılmalıdır. İhtiyacınız kadar eşya yeterli olacaktır. Sakinleşmek ve dinlenmeye yönelik yatak odası dekorasyonu için mümkün olduğunca sade bir çalışma yapmalısınız. Mavi gökyüzünü, yeşil doğayı temsil eden renkler olarak bilinir. Tercihinizi bu renklerden yana kullanarak, sakinleştirici ve dinlendirici bir dekorasyon yakalayabilirsiniz. Odamıza biraz farklılık ve hareket kazandırmak isterseniz, sadece bir duvara 3 boyutlu panellerle renklendirilmiş zengin bir görünüm oluşturabilirsiniz. Renk uyumu tabiki de her odada olduğu gibi yatak odasında da atlanmaması gereken ince detaylar arasında. Renk uyumunu ise halı, perde, yatak örtüsü ve odaya uyumlu kullanacağınız aksesuarlarla yakalayabilirsiniz.

Odanızın gün ışığı alması çok önemli.  Perdeleri gün ışığından faydalanacak şekilde seçmeniz ve sabah günün aydınlığı ile uyanmanız kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlayacak. Aksi takdirde karanlık  ve kasvetli bir oda ne kadar uyusanızda, psikolojik olarak güne daha bitkin başlamanızı neden olur. Güne nasıl başlarsanız o şekilde bitermiş. Bende bu inançta biri olarak, odanızı sık sık havalandırmanızı ve doğal oksijenle doldurmanızı öneririm. İyi bir uyku için mutlaka belinize ve sırtınıza uygun kaliteli yatak seçimi yapmalısınız.

Bu yazımız da sizler için 2018 yatak odası modelleri ve fikirlerini tanıtım amacı ile galeri olarak derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ