2018 Salon Dekorasyonu Modelleri

Misafir odaları evimizin en göz alıcı odası olarak bilinir. İster klasik ister modern olsun, en şık koltuklar ve aksesuar detayları bu odada kullanılır. Misafir odasını tasarlarken şıklığı kadar rahatlığını da göz önünde bulundurmalıyız.

  • 20 Eylül 2017
  • 313 kez görüntülendi.

2018 SALON DEKORASYONU MODELLERİ

   2018 yılı salon dekorasyonunda rahatlığıyla ve zarif görüntüsüyle modern tarzda tasarımlar ön plana çıkıyor. Misafir odaları evimizin en göz alıcı odası olarak bilinir. İster klasik ister modern olsun, en şık koltuklar ve aksesuar detayları bu odada kullanılır. Misafir odasını tasarlarken şıklığı kadar rahatlığını da göz önünde bulundurmalıyız. Gerek ailemizle gerekse misafirlerimizle uzun zamanlar geçirdiğimiz, hoş sohbetlerin ve önemle hazırlanan yemek masalarında lezzetli yemeklerin paylaşıldığı bu özel alan büyük bir özenle tasarlanmalıdır. Bu özel alanda şık ve estetik bir görünüm yakalarken, konforu da göz ardı etmemeliyiz. Rahatsız eden bir koltuk takımı, odayla uyumsuz fazla objeler sizi olumsuz etkileyeceği gibi, misafirleriniz içinde negatif bir görüntü oluşturacaktır. Önemli bir detayı da atlamamak adına belirtmek gerekirse, misafir odanızın renk tonlarıdır. Her odanın kendine özgü dekor şekli vardır.

Salonun bütünlüğünü sağlamak ve göz yorucu bir hale gelmemesini istiyorsanız. Odanız için seçtiğiniz her şey uyum içerisinde  ve salona uygun objeler  olmalıdır. Genellikle evin en geniş bölümü olarak belirlenen salonların dekorasyonunda zorluklar yaşarız. Bunun başında kararsızlık, hangi tarzda dekore edeceğinizi bilmemektedir. Öncelikle salonunuzun büyüklüğü konusundan emin olduktan sonra salon için seçeceğiniz koltuk takımları ve kullanacağınız obje seçimi daha kolaylaşacaktır. Bundan sonraki adımda hangi tarzı ve renk tonlarını  kullanacağınızdır. Bu detayları kafanızda belirledikten sonra şık  bir salon dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Küçük bir salona açık tonlarda kullanılan mobilyalar odanıza ferahlık katarken, daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Geniş salonlarda dekorasyon her ne kadar kolay gibi görünse de, aslında düşünüldüğü gibi değildir. Geniş salona sahip kişilerin içine düştüğü en büyük yanlış, gereğinden fazla geniş mobilyalar kullanarak, tıka basa doldurulan objelerle boğucu bir ortam oluşturabilirsiz. Serbest yerleştirilen mobilyalar, yeteri kadar uyumlu objelerle salonunuzun genişliğini kaybetmeden göz alıcı bir salon dekore edebilirsiniz.

Bu yazımız da sizler için 2018 salon dekorasyon modellerini tanıtım amacı ile galeri olarak derledik.

(not: payapitasarim, Mimarları;MUSTAFA VE MEHMET Beylere uygulanmış projelerini bizlerle paylaştıkları için evdekorasyonusitesi ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız.)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ