2018 Oturma Odası Modelleri

Oturma odanızın dekorasyonuna başlamadan önce, büyüklüğünü göz önünde bulundurarak oturma grubu seçmenizde fayda var.

  • 13 Aralık 2017
  • 363 kez görüntülendi.

 2018 OTURMA ODASI DEKORASYON FİKİRLERİ VE MODELLERİ

   Makaleme başlamadan önce; payapitasarim mimarlarından  Mimar Fatih İnfal Bey’e bizlerle değerli bilgilerini ve uyguladıkları bazı projelerini bizimle paylaştıkları için evdekorasyonusitesi ailesi olarak teşekkürü bir borç biliriz.

Günden güne oturma odası mantığı yeni nesil için gereksiz gelsede, bazı kişiler için vazgeçilmez bir odadır. Genellikle şık ve klasik olarak tasarlanan salonlar, evimize konuk olan misafirler için daha gösterişli dizayn edilir ve günlük kullanım için uygun olmayabilir. Ev hanımlarının mantığında mutlaka heran misafir gelecekmiş gibi salon temiz ve düzenli tutulur. Günlük kullanım için ayırdığımız oturma odalarıda günlük hayatımıza uygun bir şekilde tasarlanır.

Günün büyük bir bölümünü oturma odasında geçiriyorsanız oturma odası dekorasyonunuzu da gelişi güzelden ziyade odanıza ve göz zevkinize göre dekore etmeyi ihmal etmemelisiniz. Yanlış oturma grubu, yanlış renk, hatta yanlış kullanılan dekoratif objeler odamızı daha kasvetli bir ortama çevirebilir. Oturma odanızın dekorasyonuna başlamadan önce, büyüklüğünü göz önünde bulundurarak oturma grubu seçmenizde fayda var. Odanıza uygun olmayan mobilyalar odanızı tıkış tıkış bir hale getirirken, hareket etme konusunda sizi baya zorlayacaktır.

Mobilyalarınızın rahat ve konforlu olmasıda bir o kadar önemli. Günün yorgunluğunu çıkarmak ve ayaklarınızı uzatıp çayınızın keyfini çıkarmak için, mobilyanızın görselliğine dikkat ettiğiniz kadar rahat kullanımınada dikkat etmelisiniz. Gereksiz fazla eşyalardan sakınarak, daha kullanıma elverişli, hayatınızı kolaylaştıracak şekilde dekore etmeniz, kullanım olarak daha rahatlık sağlayacak. Odanız küçükse, isteğiniz doğrultusunda bir mobilya bulamadıysanız, odanıza uygun ölçülerde yaptıracağınız mobilyalardan da faydalanabilirsiniz. Oturma odanızda kullanacağınız renkler, tamamen zevkinize kalmış bir konu olsada, küçük odalarda açık tonlar kullanmanız odanızı hem daha geniş, hemde daha ferah gösterecektir. Her bir parçayla yakaladığımız renk uyumuyla, odanızïn kombinasyonunu sağlayabilirsiniz. Odanıza hareketlilik katmak isterseniz, bir kaç renkli obje veya dekoratif çiçekler odanıza gereken canlılığı yansıyacaktır. Her dekorasyon doğru yöneltide tasarlandığında size sadece geriye kalan tatlı yorgunluğun ardından keyfini çıkarmak kalacak.

Bu yazımız da sizler için 2018 oturma odası modellerini tanıtım amacı ile galeri olarak derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ