2018 Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

  • 28 Eylül 2017
  • 313 kez görüntülendi.

2018 SALON DEKORASYONU

Salonum çok küçük, nereye ne koyacağımı şaşırdım, üstelik misafir ağırlarken de çok zorluk yaşıyorum’ diye üzülenlerdenseniz, bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü konu tamda sizi ilgilendiriyor. Küçük Salon Dekorasyonu

1-Perdeler düz, motifsiz ve tek renk olmalı. Renk olarak da beyaz ve beyaz tonları seçilmeli.
İç açıcı, ferah ve geniş bir hava oluşturmak için, koyu renkli ya da iri motifli perdelerden kaçılmalıdır.
2-Zemin ve duvarlarda yine perdeler gibi açık renkli olmalı, duvarın kapıya bakan tarafında aksesuar gibi büyükçe bir ayna kullanılmalı ki, derinlik algısı oluşturulsun ve mekan olduğundan daha büyük gözükebilsin. (Mümkünse boy aynası olabilir)
3-Dev gümüşlükleri, vitrinleri unutun. Sadece dar ve biraz yüksek, iki kapılı bir gümüşlük yeterli olacaktır.
4-Duvarlarda dekoratif raf ünitesi kullanabilirsiniz.(2 ya da 3 kısa raf) Ya da alçıpan levhalar içine sıralanmış cam bir raf ünitesi ve rafların üstlerinden spot lamba ve ya gizli ışıklandırma kullanabilirsiniz.

5-Koltuk takımlarını, fiskos takımlarını unutun. L bir kanepe hem işinize yarayacak hem de modern ve şık bir hava verecektir. L kanepe isteğe göre koyu renkli seçilebilir.
6-L kanepenin dışında tek bir koltuk(Mesela baba koltuğu, tv koltuğu vb.) kullanılmalıdır. Mümkünse farklı renk tercih edilmelidir.
7-TV ünitesi yerine, duvarın içine monte edilmiş, alçıpan levha içerisinde TV kullanılmalıdır.
8-Minik bir orta sehpa kullanılmalı, yan sehpalar unutulmalıdır. Ancak orta sehpa, içten geçmeli minik zigonları da gövdesinde barındıran bir model seçilmelidir ki, gerektiğinde3-4 sehpa daha kullanılabilsin, ancak iş bittiğinde ortadaki sehpanın altına girerek, yer kaplamasın.
9-Duvardan duvara halıları ve büyük taşlı, zincirli avizelerin önünden dahi geçmeyin. Minik modern bir halı ve küçük bir avize (çok sarkık olmayan kısa bir avize) salonunuzu çok daha geniş gösterecektir.
10-Yemek masası kesinlikle açılır-kapanır bir model seçilmeli, kullanılacağı zaman açılıp büyüyebilen bir masa olmalıdır. Sandalyeler de ya alçak ve dar seçilmeli ya da bank tarzında tercih edilmeli, atıl durumda iken masanın altına saklanabilmelidir.

Kullanım alanınıza göre, eğer alanınız var ise, belki minik bir yer yastığı da konulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ