2018 Kız Çocuk Odasi Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Şüphesiz dünya üzerinde çocuk sahibi olmaktan daha mutluluk verici bir şey varsa o da kız çocuk sahibi olmaktır. Cıvıl cıvıl renkler, boy boy oyuncak bebekler kız çocuklarının sahip olmak istediği şeyler arasında yer almaktadır.

  • 26 Eylül 2017
  • 284 kez görüntülendi.

2018 Kız Çocuk ve Genç Odası Dekorasyonu

Şüphesiz dünya üzerinde çocuk sahibi olmaktan daha mutluluk verici bir şey varsa o da kız çocuk sahibi olmaktır. Cıvıl cıvıl renkler, boy boy oyuncak bebekler kız çocuklarının sahip olmak istediği şeyler arasında yer almaktadır. Her ne kadar bir çocuk odasını düzenli tutmak zor olsa da bir kız çocuğu odası için dekorasyon ve planlama nasıl olmalıdır?

*Pembeli tonlar kız çocuk odalarında günümüzde de popülerliğini kaybetmeyen ve galiba kaybetmeyecek bir algıdır. Bu kadar renkli bir odanın içinde nasıl yapmalıyız da zaman içerisinde bu renklerden vazgeçmek zorunda kalmayalım? Sorunun cevabı oldukça basit. Kız çocuk odalarında pembe tonlar sıkça kullanıldığı için çok koyu ve parlak olmamak şartıyla bazı renklere geçiş yapılabilir. Bununla birlikte pembenin en açık tonunu öneririz. Odadaki her şeyin renginin aynı ya da tamamen birbiriyle alakasız olması sizi rahatsız edecek bir gerçek olduğundan aynı tonları ve renk seçimi konusunda fazla renkler kullanmamanızı öneririz. Duvarların rengini beyaz, kırık beyaz ya da uçuk pembe seçmenizi tavsiye ederiz. Kız çocuğunuzun odasını ferah tutmak duvar renkleriyle sağlanabilir. Odanın ferah ve aydınlık olmasının bağlı olduğu bir diğer konu da dolaplar. Duvardan duvara devasa büyüklükte dolaplar kullanmanız odayı kasvetlendireceğinden çocuğunuz için daha uygun boyutlarda kibar görünecek dolaplar tercih etmelisiniz.

*Dolap rengi konusunda son zamanların mobilya rengi beyazı tavsiye ediyoruz. Dolaplarınızın tutma yerlerini renkli, elmas modeli ya da dağa başka tarzda kullanmanız çocuk odanıza şirin bir hava katacaktır. Perdeler için eğer alanınız genişse fon perde öneririz. İçine tül perde kullanmanız oda için uygun olacaktır. Çocuğunuzun rahatça uyuyabilmesi için kalın karartma storları denemenizi tavsiye ederiz. Çocuk odanız için halı tercihiniz çok tüylü olmayan halılardan yana olsun. Renk seçimi olarak pembe tonları beyaz dolaplarla uyumu yakalamanıza destek olacaktır. Bebeğinizin yatağını seçerken dolaplarla uyumlu bir mobilyayla oda düzenini destekleyin. Yatağın tam olarak cam altında ve dolaplara yakın yerde olmamasına özen gösterin. Eşyaların büyük mobilyalar olmamasına özen gösterdiğiniz sürece odanız masumiyetini koruyacaktır. Odayı sevimli oyuncak ve süs eşyalarıyla süslemeyi unutmayın. Siz minik kızınız için ne seçerseniz seçin kibar ve uygun renk tonlarında olmasına özen gösterdiğiniz takdirde odanız bir uyumu yakalayabilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ