2018 Bebek Odasi Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bebek odası, dünyaya gelecek olan minik bebeğinizin sağlığı ve huzuru aynı zamanda sizin de mutluluğunuz için tasarlanmış bir odadır.

  • 25 Eylül 2017
  • 195 kez görüntülendi.

Bebek odası, dünyaya gelecek olan minik bebeğinizin sağlığı ve huzuru aynı zamanda sizin de mutluluğunuz için tasarlanmış bir odadır. İdeal bir bebek odası bebeğinizin her türlü ihtiyacını karşılamakla birlikte bebeğinizin hassas bünyesinden dolayı tasarımı yapılırken her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülmesi gereken bir odadır. Odanın aydınlatması, seçilen kumaşları, mobilyaların türü gibi birçok ayrıntı dikkatli bir şekilde düşünülmelidir. İlk olarak bebeğinizin odasında mutlaka bir pencere olmalıdır. Hava dönüşümünün olmaması ve odanın içine güneş girmemesi bebeğin sağlığını kötü yönde etkileyebilir. Sağlık ve temizlik açısından bebeğinize herhangi bir zarar vermeyecek mobilyalar seçilmelidir

Kalın tüylü halılar fazla kir ve toz tuttuğundan bebek odasında tercih edilmemelidir. Çünkü bu tarz halılar fazlaca bakteri ve mikroorganizma barındırır. Halı yerine laminant parkeler tercih edilebilir. Toksik olmayan boyanın kullanıldığı mobilyaları kesinlikle almamalısınız. Odadaki aydınlatma kuvveti çok kuvvetli olmamalıdır. Bebeğinizin en çok dikkatini çekeceği yer olan oda tavanına, onun ilgisini çekebilecek ve eğitici şekiller asabilirsiniz. Mobilyaların hatları yumuşak olmalıdır. Sivri çıkıntılar ve kesici uçlar bebeğinizin sağlığına zarar verebilir.

Bebeğinizin odasında ağır metalik ürünler bulundurmak da sakıncalıdır. Bu tip ürünler oluşturduğu manyetik alandan dolayı bebeğinizi ve sizi gereksiz yere yoracaktır. Bebek odasında en çok tercih edilen renkler açık pembe ve mavidir. Bu renkler gibi yeşil ve beyaz gibi sakinleştirici renklerin seçimi de odanın bütünlüğü açısından daha hoş olacaktır. Bebeğinizin odası ne kadar küçük olursa olsun, onu eğiteceğiniz ve beraber çeşitli oyunlar oynayabileceğiniz bir alan yaratmalısınız. Bu alanların ışığın yeterli alanlara kurulması önemlidir. Bebeğinizin odası sıcak, samimi ve güven verici bir yer olmalıdır. Çünkü ister istemez bebeğiniz kadar siz de o ortamda zaman geçireceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ