2017 Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Ofislerin, çalışılan mekânlar olduğu çoğunlukla gözden kaçtığı görülmektedir. Bir ofis nasıl olmalı, çalışılan mekân nasıl düzenlenmeli, ne yapmalı ve ne yapmamalı?

  • 11 Aralık 2016
  • 3.964 kez görüntülendi.

2017 OFİS DEKORASYONU FİKİRLERİ

Ofislerin, çalışılan mekânlar olduğu çoğunlukla gözden kaçtığı görülmektedir. Bir ofis nasıl olmalı, çalışılan mekân nasıl düzenlenmeli, ne yapmalı ve ne yapmamalı? Ofis ortamının sade ve kafa karışıklığına meydan vermeyecek şekilde dekore edilmesi gerekmektedir. Çalışılırken dikkatin dağılması işlerin daha geç bitmesine veya hataların oluşmasına sebebiyet verebilmektedir.

 2017 Ofis Dekorasyon Önerileri genellikle moda ile bağlantılı olabilmektedir. Lakin ofis ortamında fazla renk tonu kullanmak, aşırı süslü eşyalara yer vermek, ofisin büyüklüğü ile uyumsuz mobilyalar tercih etmek vb. konsantrasyonu bozacağından tercih edilmemelidir. Ana iki veya üç renk tonu seçilmek ve bunun dışına çıkmamak faydalı olacaktır.

Ofis ortamında ışığın çok büyük bir önemi vardır. Aşırı ışık dikkati dağıtıp çalışanı daha çabuk yorar, dolayısıyla çok ışıklı ortamlardan kaçınmak gerekir. Bunun yanı sıra olması gerekenden daha az ışık da kişinin uyku haline geçmesine sebebiyet vereceğinden, ışık kaynağı iyi ayarlanması gereken bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Renk, ışık ve mobilya; işte burada mobilya önerileri kesinlikle sade ve çok koyu olmayan renk tonlarından seçilmelidir. Bu mobilyaların temizliğinin rahat yapılabilmesi ve leke tutmayan kumaşların tercih edilmesi, ev mobilyalarına göre daha özensiz kullandığı düşünüldüğünde bir zorunluluk olarak görülmelidir.

Yine perdelerin ofis tipi olması ve yerde halı vb. herhangi bir yaygının olmaması, gerek temizlik açısından ve gerekse hijyen açısından kolaylık sağlayacaktır. Tersi durumlarda bakteri ve mikroplarla daha yakın temas halinde olunacaktır. Özellikle ofis ortamlarında çalışanların kalabalık olduğu düşünüldüğünde bunun daha sakıncalı olduğu anlaşılacaktır.

Bu yazımızda sizler için 2017 ofis dekorasyonu örneklerini tanıtım amacıyla galeri olarak derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ