• DOLAR
  6,7947
  %0,35
 • EURO
  7,4379
  %0,74
 • ALTIN
  375,94
  %0,76
 • BIST
  8,5224
  %0,67
2017 Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

2017 Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

2017 SON MODA MUTFAK DEKORASYONU

Ev çoğumuz için barınma iç güdümüzden çok daha fazla duyguya hitap eder. Hele mutfaklarımız, evlerimiz içinde en öncelikli konumda yer alır, çünkü yemek için yaşamak, yaşamak için de yemek o küçücük dört duvardan yol alır. Dekorasyon ilgi alanı olsun yada olmasın herkes yaşam alanı içinde hissetmek istediği duyguyu bilir ve eşya, renk ya da obje seçimini ona göre belirler.

Ancak mutfaklar konu oldu mu isler bambaşka yürür. Tüm alanlarda olduğu gibi dekorasyonda da trendler hiç fark ettirmeden hayatlarımıza akıverir ve bir bakarız gecelerini “Aşk’ı Memnu” usulü yalılardaki hayatları izleyerek geçirmiş çoğu hanımefendi son model “ada mutfaklarında” salatalarını doğrar olmuş. Hal böyle olunca da uzun yıllar oturduğumuz evlerimizde tadilat çabamız hiç bitmez.

Yapı marketlerde ve dekorasyon dergilerinde yaptığımız keşiflerin yolu balyoza çıktığında ise bize kalan sayfalar ve showroomlar dolusu seçenekten ruhumuza en çok hitap edeni bulup işe başlamak olur.

Mutfaklar söz konusu olduğunda secimi belirleyen birinci öncelik renktir genelde çünkü hepimiz biliriz ki bazı renkler iştah açıcı ve uyandırıcı etkiye sahiptirler. Geçmiş donemin aksine yakin zamanda mutfaklara hakim trendde dikkat çekici özelliklerin başında tek renklilik geliyor. Bir donemin tezat renk kapaklı kombinelerindense parlak kırmızılar, neşeli sarılar ve komple beyazlar tezgah dolap ve yer döşemlerinde göze çarpıyor. Yeni ıslak zemin kaplamaları ve seramiklerde dikkat çeken desenlerin başında gelen , kumaş efektli karolar,uzaktan soluk bir hali ya da tüylü bir kadife izlenimli seramikler pek çok duvarla kavuşmuş durumda.

Adının aksine beyaz eşyalar da beyazı çoktan terk etmiş durumda. Renkli, siyah ve en çok da gümüş seriler yeni ev kuranların çokça tercih ettiği ürünlerden. Ada mutfak hala popülaritesini korurken hayatında mutfağa hiç girmemiş hanımlar bile çok gözlü ve kapsamlı kuzinelere bakmadan mutfak yerleştirmiyor.

Kuzineler dışında mutfakların diğer eski bir misafiri ise bir suredir hayatımızda olan mozaik kombinler.Bazen komple zeminlerde bazen de mutfak alanının belli bölümünde bordür olarak hala revaçta.

Tüm bu renkliliğin ve desenin yanı sıra evlerde olduğu gibi mutfaklarda da favori başka bir uygulama sıvasız beton duvarlardır. Loftlardan gözümüzü alıştıran bu tarz bazen uyumun devamı için Inox elektrikli aletlerle bazen de denge için ashapla kombinlenebiliyor.

Estetiğin yanında teknik detaylar ise tamamen mutfakta optimum alana maksimum yerleşim kapasitesi esasına dayalıdır. Küçücük köşelere yerleştirilmiş derin dar kiler raflar, tüm yemek takımlarını alabilen geniş çekmeceler, hemen hemen her köşeye monte edilmiş dolaplar, mutfak araç ve gereçlerinin tamamen ortadan kaldırılıp tezgah görüntüsünün gözümüzü yormasını engellemeyi hedef alıyor.

Yine de tüm bu çeşitliliğe, sunulanın sayısındaki sınırsızlığa karşın seçimlerimizde en belirgin rolü mutlaka ve mutlaka bizlerin geçmişlerindeki anıları, anneannelerimizin mutfakları ve hatıralarımız oynuyor. Bir sebeple bize kendimizi güvende, huzurlu ve keyifli hissettiren bir oda, bir dekorasyon veya bir tarz mutlaka ileride farklı ortamların dekorasyonunda bilinçaltımızdan hayatımıza akıyor.

Bu yazımızda sizler için 2017 en güzel mutfak dekorasyonu modellerini tanıtım amacıyla galeri olarak ekledik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2020-02-29 22:43:41
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar
2018-01-08 20:41:08
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:37:56
merhaba uzaylı biz dostuz: kaç tl'dir
2018-01-08 20:36:58
merhaba uzaylı biz dostuz: fiyatı ne kadar ?
2018-01-08 20:23:09