2017 Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odaları dizayn edilirken en çok dikkat edilmesi gereken odaların başında gelmektedir. İlk olarak odada sivri ve keskin eşyaların bulunmaması gerekmektedir. Genellikle kız ya da erkek çocuğuna göre renkler değişmektedir.

  • 30 Ağustos 2016
  • 3.533 kez görüntülendi.

2017 EN GÜZEL ÇOCUK ODASI DEKORASYONU

Çocuk odaları dizayn edilirken en çok dikkat edilmesi gereken odaların başında gelmektedir. İlk olarak odada sivri ve keskin eşyaların bulunmaması gerekmektedir. Genellikle kız ya da erkek çocuğuna göre renkler değişmektedir. Büyük bir çocuk odasına sahip değilseniz, son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen çekmeceli karyolalar kullanabilirsiniz. Bu mobilyalar size yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Çocuğunuzun eşyalarını seçerken ona danışmalınız. Bu durum çocuğunuzun da odasını sevmesine katkıda bulunacaktır.

Çocuğunuzun oyuncaklarını oynayacağı ya da el işi yapabileceği bir bölüm oluşturabilirsiniz. Küçük masa ve sandalyelerle bu köşeyi oluşturabilirsiniz. Bu köşe odanın dağılmamasına katkı sağlayabilir. Çocuk odasının duvarlarını değişik çerçevelerle, aile resimleriyle süsleyip renklendirebilirsiniz. Halı seçimi oldukça önemlidir. Çocuk odalarında toz barındırmayan ve leke tutmayan halılar tercih etmelisiniz.

Çocuğunuz için renkli bir kütüphane hazırlayabilirsiniz. Kütüphaneye yetecek bir alanınız yoksa bunu üst üste koyacağınız raflar ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu rafları başucuna koymamaya özen gösterin, herhangi bir deprem durumunda kitaplar zarar verici etki yaratabilirler.

Yer tasarrufu için yüksek yataklar tercih edebilirsiniz. Yatağın altına ister çocuğunuzun vakit geçirebileceği bir alan yaratırsınız, isterseniz eşyalarını koyarsınız. Çocuklarınızın oyuncaklarını koyması için, renkli sepetler kullanabilirsiniz. Küçük oyuncaklar için ise, kapılara asılabilen anahtarlık keselerini kullanabilirsiniz. Çok cepli olması sebebiyle hem avantaj sağlayacaktır, hem de odaya ayrı bir hava katacaktır. Çocuğunuzla birlikte odasına katkı sağlamak için, kartonlardan onun sığabileceği büyüklükte evler ve alanlar yaratıp odasına katkı sağlamasında yardımcı olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için 2017 son moda çocuk odası dekorasyonunu tanıtım amacıyla galeri olarak derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ