2017 Bebek Odası Modelleri

Bebek beklerken en tatlı telaşlardan biriside bebek odasını dekore etmektir. Bir yandan bebek beklemek ve bir yandan onun için oda hazırlamak eminim ki anlatılması değil, yaşanması gereken bir duygudur.

  • 26 Mayıs 2017
  • 542 kez görüntülendi.

2017 KLASİK BEBEK ODASI MODELLERİ

Bebek beklerken en tatlı telaşlardan biriside bebek odasını dekore etmektir. Bir  yandan bebek beklemek ve bir yandan onun için oda hazırlamak eminim ki  anlatılması değil, yaşanması gereken bir duygudur. Bu tatlı telaşın yanı sıra, şık  bir bebek odası her anne adayının en doğal hakkıdır. Zamanın durduğu andır,  bebeklerini kucağına aldığın an. Hemen hemen her anne adayı da bebek odası  konusunda eminim ki titizdir. Çünkü anneler çocukları için her şeyin en iyisini  ve en güzelini arzu eder. Bebek bekleyen ebevynlere, kız veya erkek olsun  birbirinden şıkve  sevimli  bebek  odası  örnekleri  bulunmaktadır.

Bazı  aileler,  bebek  için  odayı gereksiz bulur. Bebek odasında uyumaya alışırsa, daha sonra  ortaya çıkacak sorunlardan kurtulmuş olursunuz. Bebeğinizin odası nasıl olmalı,  hangi renkler kullanılmalı,perdeler,zemin… bunun gibi şeylerde ebevynlerin  kararından geçiyor. Bu konuda paylaşacağım detaylar, kafanızda bazı şeyleri  netleştirerek, istediğiniz sonuca ulaştırmaktır.

Bebek odası için, bir tema  belirlemeniz iyi bir başlangıç olacaktır. Bunlar, deniz, hayvan, itfaiye, barbie,  hello city, mickey mause v.s gibi temalardan birisini seçerek, uygun renk ve  desenlere yönelik bebek odası hazırlayabilirsiniz. Tabiki bebek odasını biraz  daha sade tasarlamak isteyen ebevynler, odaya hoş bir hareketlilik  kazandırmak isterse, nevresim, abajur, ve bir kaç objeyle süsleyerek başarıyla   bunun üstesinden gelecektir. Bebek odası tasarlarken, evin güneş alan bir odası  ve annenin odasına yakın bir oda tercih edilmelidir. Bebeklerin cildi hassas ve  narin olduğu için, kullanacağımız halı türü, toz tutmamalı ve mikrop  barındırmamalıdır. Pastel tonunda seçeceğiniz duvar rengi, bebeğinizin   gözlerini yormayacak ve ışığı direkt yansıtmayacaktır. Tabiki daha rahat  uyuması için orta sertlikte bir yatak en uygun seçimdir. Görsellik önemlidir.  Odayla uyumlu bir perde odayı bütünleştirerek daha şirin bir görünüme  bürüyecektir.

Bu yazımızda sizler için en güzel 2017 bebek odası modellerini tanıtacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ