2016 Hasır Koltuk Modelleri

Bahçe mimarisi ile modern ev dekorasyonlarının vazgeçilmezlerindendir hasır koltuk. Hasır koltuk, şık görüntüsü ile rahatlığının yanı sıra, bulunduğu ortama farklı bir enerji katıyor.

  • 26 Haziran 2016
  • 3.824 kez görüntülendi.

2016 Hasır Koltuk Modelleri

Bahçe mimarisi ile modern ev dekorasyonlarının vazgeçilmezlerindendir hasır koltuk. Hasır koltuk, şık görüntüsü ile rahatlığının yanı sıra, bulunduğu ortama farklı bir enerji katıyor. Birçok mimar gerek bahçe tasarımları, gerek teras tasarımları, gerekse de çoğunluğu yazlık olmak üzere ev tasarımlarında hasır koltuğu tercih ediyor.

Kapalı mekânlarda doğal rattan hasır koltuklar tercih edilmektedir. Doğan rattan; Asya, Afrika, Avustralya Kıta’larının yalnızca tropikal bölgelerinde yetişen yerel bir ağacından elde edilir. Oldukça kaliteli ve şık bir malzeme olmasına karşın doğal rattan, gerek direkt güneş ışınları, gerekse de yağmur, kar, don gibi sert iklimlere karşı dayanıklılık gösteremeyerek deforme olmakta ve açık alanlarda doğal rattan malzemenin tercih edilmemesine neden olmaktadır.

Bahçe ve teras gibi açık alanlarda kullanılacak hasır koltuklarda ise doğal rattana göre çok daha sağlam, hem güneşin direkt ışınları hem de kışın yağmur, kar, don gibi zorlu koşullarına uyum göstererek zarar görmeyecek sentetik rattan malzemesi kullanılmaktadır. Sentetik rattan hasır koltuk, tüketici tarafından gönül rahatlığıyla açık alanda kullanılabilecek, temizliği dışında hiçbir bakım gerektirmeden kolay bir kullanım sağlayacaktır.

Şıklık ve komfordan vazgeçemeyip ev, bahçe, teras gibi mekânlarında ferah ortamlar yaratmak isteyen kesimin uzun zamandır ilk tercihi olan hasır koltuk, daha oldukça uzun bir süre birçokları için liste başındaki bu yerini başka bir mobilya grubuna bırakacak gibi görünmüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ