2016 Dekoratif Abajur Modelleri

Abajurlar, evlerimizin modern aydınlatmalardır. Birbirinden farklı birçok modelde abajur bulunmaktadır. Taşlı abajurlar en çok tercih edilen modeller arasındadır.

  • 14 Temmuz 2016
  • 3.727 kez görüntülendi.

EN GÜZEL ABAJUR MODELLERİ

Abajurlar, evlerimizin modern aydınlatmalardır. Birbirinden farklı birçok modelde abajur bulunmaktadır. Taşlı abajurlar en çok tercih edilen modeller arasındadır. Doğal taşların birleşiminden oluştuğu gibi renkli taş görünümlü olanlarda fazlasıyla tercih edilmektedir. Genellikle beyaz renkte olan abajurlar, taşlarla detaylandırıldığı zaman daha canlı renklerle oluşturulmaktadır.

Son dönemlerde doğadan izler taşıyan abajurlar ön plandadır. Alt kısmı dal görünümlü abajurlar oldukça şık ve modern bir görünüm sergilemektedir. Farklı boyutlarda abajurlar bulunmaktadır. Bazıları tek parça üzerine oturtulurken bazılar birkaç parçanın üst üste gelmesiyle oluşmaktadır.

Klasik tarzda abajurlar her ev dekorasyonu için uygun parçalardır. 3 tahta ayak üzerine oturtulan şapkası genellikle beyaz renkte üretilmektedir. Abajurun ayak kısmında değişiklikler olduğu gibi, şapka kısmında da farklı modeller bulunmaktadır. Özellikle şapkalarda en çok ip detayları kullanılmaktadır. Uzun abajurlar genellikle odaya spor bir hava katmaktadır. Uzun abajurların şapka kısmı farklı geometrik şekillerde üretilmektedir. Yuvarlak şapka modelleri tercih edilmektedir. Genellikle 3 ayak üzerine oturtulmuştur. Ancak daha klasik bir görüntü yakalamak isterseniz, tek ayaklı ve düz şapkalı uzun abajurlar da bulunmaktadır.

Baş ucuna koyabileceğiniz küçüklükte de abajurlar bulunmaktadır. Bu modellerin genellikle şapka kısımlarında farklı desenler bulunmaktadır. En fazla dantel görünümlü şapka modelleri üretilmektedir. Her odaya ve her tarza uygun olarak farklı renk ve modelde birçok abajur modeli bulunmaktadır. Çok amaçlı kullanımı ve şık görüntüsü ile avantaj sağlamaktadır.

Bu yazımızda sizler için en güzel abajur modellerini tanıtım amacıyla galeri olarak derledik.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ